Letní radosti

Aktualizováno: 08 srpen 2016
Zobrazení: 12552

Černohorský autobus

DSCN2382V letním období od 1. 6. do 30. 9. mohou návštěvníci Černé hory využít služby „Černohorského BUSU", což je spojení přepravy kabinkovou lanovou dráhou a autobusu z Pece pod Sněžkou přes Horní Maršov do Janských Lázní a zpět. Jelikož lze považovat za nejoblíbenější výlety z Černé hory vycházkové trasy do Pece pod Sněžkou, Velké Úpy a Horního Maršova, nabízíme Vám společnou jízdenku na kabinkovou lanovku „Černohorský Express" a „Černohorský BUS". K jízdence obdržíte bonus – poukaz na 3 jízdy za cenu 2 jízdy na 1. Krkonošskou horskou bobovou  dráhu v Relaxparku Pec pod Sněžkou . Jízdenky je možné zakoupit v pokladnách kabinkové lanové dráhy, pokud využijete jako první službu výjezd kabinkovou lanovkou na Černou horu nebo u řidiče autobusu pro případ, že nejdříve využijete služeb autobusu. V případě příznivého počasí můžete na vrcholu Černé hory navštívit rozhlednu Panorama, odkud můžete pohlédnout na krkonošské vrcholy, rovněž tak Podkrkonoší. Od poloviny června je pro návštěvníky otevřena 1. Krkonošská cyklistická naučná stezka, která je dlouhá 16 km a je vedena po lesních cestách Černé a Světlé hory. Trasa vám nabízí překrásné pohledy na hlavní krkonošský hřeben s jeho dominantou – Sněžkou. Ideálním nástupním místem je horní stanice kabinkové lanové dráhy. Využijete-li k přepravě kabinkové lanové dráhy, vyhnete se tak stoupání v délce 6 km a převýšení 600 m. Od tohoto data je pro pěší návštěvníky otevřena Naučná stezka černohorské rašeliniště.

Tipy na pěší výletymesto s cernou horou

  • Vycházková trasa Střední hřeben: Náměstí od kolonády – katolický kostel – Rudolfovo údolí - kolem dětské léčebny Vesna. Po Středním hřebenu dojdete k výletnímu místu Hoffmanově boudě.  Délka trasy 2,5 km.
  • Černohorské rašeliniště: Nachází se v plochém sedle mezi Černou a Světlou horou. Asi 4,5 km dlouhá naučná stezka s několika panely vede od Černé boudy k Václaváku, Hubertově vyhlídce, Velkým Pardubickým boudám. Lze se na ní napojit z kterékoliv strany.
  • Luisina cesta Těsným dolem (Klausův důl): Trasa vede od hotelu Lesní dům. Luisina cesta odbočuje za mostem. Už po čtvrt kilometru stoupání je chodník zasekán do skalnatého kaňonu, v blízkosti vodopádů Černohorského potoka
  • Z černé hory přes Václavák do Pece pod Sněžkou: Od horní stanice lanové dráhy po červené turistické značce okolo Sokolské a Černé boudy k Václaváku, úbočím nad Javořím potokem ke Kolínské a Pražské boudě, dále po žluté a následně modré značce sejdete do Pece pod Sněžkou. Celková délka trasy je 5,5 km.